Masaż tybetański Sang-czu

Masaż tybetański, tak jak medycyna tybetańska łączy w sobie elementy dwóch starożytnych systemów medycznych. Hinduskiego i chińskiego. Leczniczy masaż Sang-czu jest tego wyraźnym przykładem. W wolnym tłumaczeniu na język polski nazwa Sang-czu oznacza Czystą, Białą Rzekę płynącej przez nas energii. Masaż ten zaliczany jest do najbardziej skutecznych metod przywracania prawidłowej funkcjonalności całego organizmu. Dotyczy to wszystkich układów, a w szczególności układu narządu ruchu. Techniki tego masażu są bardzo bezpieczne i mają zastosowanie w dysfunkcjach stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Duże znaczenie w technikach manualnych masażu Sang-czu jest przywracanie symetrii miednicy jako podstawy kręgosłupa. Najczęstszą przyczyną tej asymetrii jest przesunięcie w obszarze stawu biodrowo-krzyżowego, które prowadzi do patologicznych zmian statyczno-dynamicznych w całym systemie narządu ruchu.  Konsekwencją tych zmian mogą być poważne dolegliwości kręgosłupa w różnych jego segmentach, a także deformacje kręgosłupa włącznie z dyskopatią ( dysfunkcja krążka międzykręgowego ) i jej następstwami w postaci stanów zapalnych nerwów obwodowych ( rwa kulszowa, rwa udowa, rwa barkowa, lumbago i wiele innych powikłań neurologicznych ). Także stany zapalne mięśni, więzadeł
i ścięgien. Za pomocą specjalnych technik możemy zahamować, a także zlikwidować stany zapalne stymulując odpowiednie punkty akupresurowe i główne centra energetyczne tzw. czakry. Poprzez ukierunkowane działania technik akupresurowych oraz elementów masażu ayurwedyjskiego wpływamy na rewitalizację naszego systemu energetycznego, a tym samym wzmacniamy i stymulujemy system immunologiczny. Dzięki temu nasz organizm jest bardziej odporny, silniejszy i zdecydowanie szybciej wraca do zdrowia i sprawności.

Technika leczniczego masażu tybetańskiego łączy w sobie elementy klasycznego masażu ayurwedyjskiego tzw. Abjanga, głębokiego masażu chińskiego, akupresury oraz prostych ale skutecznych technik terapii manualnej. Chwyty stosowane w obszarach tkanek miękkich czy aparatu stawowego mają zróżnicowaną siłę oddziaływania. Od bardzo delikatnych do bardzo głębokich, bodźcowych, nawet bolesnych. Wybór określonej techniki zależy od stanu psycho-fizycznego pacjenta i od rodzaju jego problemu lub choroby. Leczniczy masaż tybetański osiąga bardzo dobre efekty w likwidowaniu problemów wynikających z wysokiego poziomu stresu. Szybko i skutecznie likwiduje zakwasy mięśniowe. Wpływa na poprawę postawy naszego ciała, usuwa bóle głowy, migrenę. Pomaga również w przypadku stanów depresji i problemach ze snem. Ze względu na bezpieczne techniki terapii manualnej może być stosowany przy dolegliwościach kręgosłupa u kobiet w ciąży. Stymulacja poprzez techniki akupresurowe na system energetyczny naszego ciała pozwala przywrócić prawidłowe funkcjonowanie wszystkich bez wyjątku układów i systemów naszego organizmu. Sang-czu czyli Czysta, Biała Rzeka przywraca prawidłowy przepływ energii w meridianach i tym samym oczyszcza i harmonizuje nasze ciało, umysł i emocje. Zastosowany w odpowiednim czasie może uchronić przed skomplikowanymi operacjami kręgosłupa czy stawów. Pozwoli uchronić także przed stosowaniem i uzależnieniem od środków farmakologicznych, a przede wszystkim przywróci właściwą jakość życia bez cierpienia i bólu.

Mistrzem praktykującym masaż Sang-czu od ponad 30 lat jest Zbigniew Dąbrowski. Przez lata swojej pracy jako terapeuta pomógł wyjść z opresji tysiącom ludzi, chroniąc od poważnych operacji. Tym samym zdobył wdzięczność i zaufanie swoich pacjentów. Jest on również jedynym nauczycielem tej techniki w Polsce. W swojej prywatnej Szkole Masażu Leczniczego działającej od 1989 roku wykształcił wielu uczniów, którzy pracują dzisiaj w renomowanych placówkach nie tylko na terenie Polski, ale także za granicą. Dla Zbigniewa Dąbrowskiego masaż i terapia manualna jest pasją i jednocześnie sposobem na życie. Od października 2012 roku odszedł z założonej przez siebie firmy Daring i wraz synem Aleksandrem kontynuuje działalność terapeutyczną i szkoleniową w rodzinnej firmie Dąbrowscy – Centrum Masażu Leczniczego.

Kontakt

Dąbrowscy - Centrum Masażu Leczniczego

ul. DRAWSKA 23 lok. 12
02-202 Warszawa

pon-pt 10-18

tel. 22 844-10-67

sms.+48669428676

   info@dabrowscymasaze.pl

 

Odwiedź nas

Masz pytania?

Chcesz się umówić na wizytę?

Napisz do nas

Projekt i wykonanie Netmax